Jest bardzo smaczny a dodatek kaszy jest ciekawym urozmaiceniem. Ja nie lubię kaszy gryczanej jednak w tym chlebie bardzo mi smakuje. Dzięki kaszy chleb jest wilgotny i miękki. W dodatku kasza gryczana jest bardzo zdrowa, zawiera wiele witamin i soli mineralnych oraz jest dobrym źródłem białka. Polecam Wam spróbować zrobić taki w domu :)
środa, 26 listopada 2014
wtorek, 18 listopada 2014
Schabowe duszone w piwie z tymiankiem i jabłkami
Lubię takie duszone mięso, wystarczy 10 minut przygotowań a później wszystko samo się robi :) Przy takich potrawach wystarczy zmienić rodzaj mięsa czy przyprawy i już mamy coś całkiem nowego. Dziś zdradzę wam przepis na połączenie – moim zdaniem – idealne. Tymianek, jabłka, seler i piwo. Koniecznie spróbujcie!
sobota, 15 listopada 2014
Polenta
Typowy włoski dodatek do mięs – najlepiej pasuje do tych pieczonych z sosem. Często podaje się ją również jako dodatek do wędlin z pomidorowym sosem. Świetnie nadaje się do smażenia i pieczenia. Moim zdaniem fajnie może zastąpić ziemniaki i urozmaicić obiad.
środa, 12 listopada 2014
Ciasto marchewkowe kakaowo - piernikowe ze śliwkami
Bardzo lubię ciasta marchewkowe, pozwalają one na dużą inwencję i wiele błędów wybaczają. Przyznam, że miałam przygotowany przepis ale okazało się, że nie mam połowy składników więc wyszło całkiem inne ciasto. A powiem Wam że wyszło pyszne – chyba najlepsze jakie jadłam do tej pory :)
sobota, 8 listopada 2014
Moje idealne śniadanie na kaca
Chyba każdy z nas kiedyś poznał ten stan po wypiciu dużej ilości alkoholu. To nic przyjemnego i chcemy jak najszybciej poczuć się lepiej. Ja mam na to dwa sposoby – miska rosołu lub takie oto śniadanie. Robi się je znacznie szybciej niż rosół i w dodatku jest bardzo proste – nie trzeba się za bardzo skupiać:)
Na kaca najlepsze jest coś tłustego i ciepłego, może nie jest ono idealne kiedy jesteśmy na diecie. Jednak jeśli już mamy kaca, to pewnie tyle kalorii spożyliśmy w alkoholu, że takie śniadanie nie zrobi nam dużej różnicy (i tak trzeba będzie poćwiczyć).
czwartek, 6 listopada 2014
Krem z kalafiora z groszkiem i prażonym słonecznikiem
Pomysł na ten krem powstał trochę przypadkiem bo groszek miał być w innej zupie, o której wspominała mi mama. Ja oczywiście wszystko poplątałam i groszek wylądował w kremie z kalafiora. A co tam! - to zawsze więcej zdrowia, a do tego prażone ziarna słonecznika – pycha :) Mało kalorii, zdrowo i smacznie!
wtorek, 4 listopada 2014
Zakwas żytni i pszenny
Nie ma to jak domowe pieczywo. Piekąc sami mamy pewność co do jakości użytych składników, no i ta kromka dopiero upieczonego chleba, posmarowana masełkiem :)
Przy pieczeniu wielu chlebów jest potrzebny zakwas. W tym wpisie nauczę Was przygotowania domowego zakwasu żytniego i pszennego, krok po kroku.
Tak naprawdę nie ma różnicy w przygotowaniu żytniego czy pszennego zakwasu. Najważniejsze jest aby używać mąki pełnoziarnistej. Jest to typ 2000 dla obu mąk - żytniej i pszennej.
Przy przygotowaniu zakwasu nie ma określonych dokładnych miar. Wszystko zależy od tego ile zakwasu chcemy uzyskać. Podstawowa proporcja to 1:1 czyli np. 1 szklanka mąki i 1 szklanka wody. Jednak przy przygotowaniu zakwasu trzeba często zaufać intuicji. To ile będzie potrzebne wody zależy często od wilgotności powietrza, temperatury czy mąki.
Subskrybuj:
Posty (Atom)