Pyszne, delikatne w smaku i mięciutkie. Na pewno przypadną do gustu dzieciom. Będą dobre na bardziej elegancką kolacje jeśli podamy je z sałatką i sosem tatarskim. Do tego białe wino i romantyczny posiłek gotowy. Piątkowy obiad czy Wigilijna uczta to również idealna okazja na ich przygotowanie. Są uniwersalne i wiele dodatków do nich będzie pasowało.
wtorek, 23 grudnia 2014
niedziela, 21 grudnia 2014
Tatar ze śledzia z ostrą nutą
Ciekawy pomysł na śledzia inaczej, niż w oleju z cebulką. Szybki i łatwy do przygotowania. Naprawdę smaczny i lekko pikantny dzięki papryczce pepereoni. Dla tych co lubią ostre potrawy polecam dodać habanero, a Ci co preferują łagodne smaki mogą zastąpić ostrą papryczkę, klasyczną czerwoną.
niedziela, 14 grudnia 2014
Wigilijna kapusta z grzybami do uszek lub pierogów
Już za kilka dni Wigilia, a obowiązkowe na polskich stołach są pierogi z kapustą i grzybami. Ja swoje lepię wcześniej, a później tylko wyjmuję z zamrażalnika i gotuję. W końcu sama też chcę odpocząć, a nie stać cały dzień nad garami.
Farsz z kapusty i grzybów jest bardzo łatwy to przygotowania, chociaż chwile musi się dusić. W tym czasie można zrobić coś innego, poczytać książkę czy upiec ciasto :)
Tu znajdziecie przepisy na ciasto pierogowe – tradycyjne i delikatne.
czwartek, 11 grudnia 2014
Klub Leniwca
„...Leniwiec nie biega. Leniwiec nie walczy, nie broni i nie gromadzi. Nikomu nie przeszkadza. Ma niewielu naturalnych wrogów, ale na wszelki wypadek ubezpiecza się kamuflażem.
Pomimo braku większych starań leniwce przetrwały, co stanowi dowód inteligencji – albo szczęścia. Wygląda na to, że leniwce są nieco niejadalne. Ludziom takie rozwiązanie w ogóle nie przyszło do głowy.
Na dodatek, w przeciwieństwie do innych gatunków, leniwiec dysponuje swoim czasem w sposób całkowicie dowolny. I choć odnosimy wrażenie że jego egzystencja jest nudnawa, on tak najwyraźniej nie sądzi, skoro niczego nie zmienia.
A teraz zastanów się czy chcesz być Leniwcem. Jeśli nie na stałe, to chociaż Leniwcem Chwilowym.”
poniedziałek, 8 grudnia 2014
Łosoś w papilocie z sezamem i cytryną
Ta potrawa to zdrowa i smaczna propozycja podania łososia. Ostatnio walczę z tym aby jeść zdrowiej ale każdy kto mnie zna wie, że lubię niezdrową kuchnię. Uwielbiam smażone potrawy, czerwone mięso i produkty które raczej nie przyczynią się do figury modelki.
Wychodzę z założenia, że życie nie jest po to aby sobie odmawiać, a zamiast jeść kiełki i jogurt lepiej iść na siłownię. Wiem jednak, że wiele osób jest na diecie i szkoda mi kiedy czasem widzę co muszą jeść. Dlatego lubię wymyślać zdrowe i smaczne potrawy lub takie przygotowywać, dzień po tym jak zjadłam burgera z podwójnym serem :)
czwartek, 4 grudnia 2014
Cannelloni z tartą cukinią, szpinakiem i ricottą
Do przygotowania tego dania wystarczą łatwo dostępne składniki, które kupimy w każdym sklepie. Mimo to sprawia wrażenie trudnego w wykonaniu i eleganckiego. W dodatku u mnie w domu zawsze gdzieś na dnie, w lodówce leży cukinia (i wiem że u wielu osób jest tak samo). Jeśli nie wiecie co zrobić na niedzielny obiad lub kolacje z przyjaciółmi takie danie na pewno się sprawdzi. Przygotowanie nie zajmuje dużo czasu, a w dodatku możemy zrobić je wcześniej, a przed podaniem tylko podgrzać w piekarniku.
środa, 26 listopada 2014
Chleb żytni na zakwasie z kaszą gryczaną
Jest bardzo smaczny a dodatek kaszy jest ciekawym urozmaiceniem. Ja nie lubię kaszy gryczanej jednak w tym chlebie bardzo mi smakuje. Dzięki kaszy chleb jest wilgotny i miękki. W dodatku kasza gryczana jest bardzo zdrowa, zawiera wiele witamin i soli mineralnych oraz jest dobrym źródłem białka. Polecam Wam spróbować zrobić taki w domu :)
wtorek, 18 listopada 2014
Schabowe duszone w piwie z tymiankiem i jabłkami
Lubię takie duszone mięso, wystarczy 10 minut przygotowań a później wszystko samo się robi :) Przy takich potrawach wystarczy zmienić rodzaj mięsa czy przyprawy i już mamy coś całkiem nowego. Dziś zdradzę wam przepis na połączenie – moim zdaniem – idealne. Tymianek, jabłka, seler i piwo. Koniecznie spróbujcie!
sobota, 15 listopada 2014
Polenta
Typowy włoski dodatek do mięs – najlepiej pasuje do tych pieczonych z sosem. Często podaje się ją również jako dodatek do wędlin z pomidorowym sosem. Świetnie nadaje się do smażenia i pieczenia. Moim zdaniem fajnie może zastąpić ziemniaki i urozmaicić obiad.
środa, 12 listopada 2014
Ciasto marchewkowe kakaowo - piernikowe ze śliwkami
Bardzo lubię ciasta marchewkowe, pozwalają one na dużą inwencję i wiele błędów wybaczają. Przyznam, że miałam przygotowany przepis ale okazało się, że nie mam połowy składników więc wyszło całkiem inne ciasto. A powiem Wam że wyszło pyszne – chyba najlepsze jakie jadłam do tej pory :)
sobota, 8 listopada 2014
Moje idealne śniadanie na kaca
Chyba każdy z nas kiedyś poznał ten stan po wypiciu dużej ilości alkoholu. To nic przyjemnego i chcemy jak najszybciej poczuć się lepiej. Ja mam na to dwa sposoby – miska rosołu lub takie oto śniadanie. Robi się je znacznie szybciej niż rosół i w dodatku jest bardzo proste – nie trzeba się za bardzo skupiać:)
Na kaca najlepsze jest coś tłustego i ciepłego, może nie jest ono idealne kiedy jesteśmy na diecie. Jednak jeśli już mamy kaca, to pewnie tyle kalorii spożyliśmy w alkoholu, że takie śniadanie nie zrobi nam dużej różnicy (i tak trzeba będzie poćwiczyć).
czwartek, 6 listopada 2014
Krem z kalafiora z groszkiem i prażonym słonecznikiem
Pomysł na ten krem powstał trochę przypadkiem bo groszek miał być w innej zupie, o której wspominała mi mama. Ja oczywiście wszystko poplątałam i groszek wylądował w kremie z kalafiora. A co tam! - to zawsze więcej zdrowia, a do tego prażone ziarna słonecznika – pycha :) Mało kalorii, zdrowo i smacznie!
wtorek, 4 listopada 2014
Zakwas żytni i pszenny
Nie ma to jak domowe pieczywo. Piekąc sami mamy pewność co do jakości użytych składników, no i ta kromka dopiero upieczonego chleba, posmarowana masełkiem :)
Przy pieczeniu wielu chlebów jest potrzebny zakwas. W tym wpisie nauczę Was przygotowania domowego zakwasu żytniego i pszennego, krok po kroku.
Tak naprawdę nie ma różnicy w przygotowaniu żytniego czy pszennego zakwasu. Najważniejsze jest aby używać mąki pełnoziarnistej. Jest to typ 2000 dla obu mąk - żytniej i pszennej.
Przy przygotowaniu zakwasu nie ma określonych dokładnych miar. Wszystko zależy od tego ile zakwasu chcemy uzyskać. Podstawowa proporcja to 1:1 czyli np. 1 szklanka mąki i 1 szklanka wody. Jednak przy przygotowaniu zakwasu trzeba często zaufać intuicji. To ile będzie potrzebne wody zależy często od wilgotności powietrza, temperatury czy mąki.
poniedziałek, 27 października 2014
Zdrowy hamburger z indyka
Dziś przepis na hamburgera, jednak w zdrowej wersji. Hamburger nie musi być tylko z wołowiny. Mięso możemy zamienić na inne. Tak samo jak bułkę czy dodatki. Dziś będzie wersja z mięsem z indyka :) A po zjedzeniu takiego hamburgera wcale nie będzie wam brakowało wołowiny i tłuszczu. Za to, będziecie szczęśliwi, bo 200 kalorii mniej, to miejsce na deser :)
środa, 22 października 2014
Straszny krem dyniowy
Zbliża się Halloween! W szkołach dzieci przebierają się w straszne stroje, w sklepach można kupić słodycze w straszne wzory – gałki oczne, wampirze zęby. Ja postanowiłam zrobić straszny krem dyniowy w zielonkawym odcieniu. Swój kolor zawdzięcza zielonej części pora. Dzieciom na pewno się spodoba, a przy okazji zjedzą coś zdrowego :) Krem mimo iż straszny to jest pyszny :)
niedziela, 19 października 2014
Leczo w słoiczkach na czarną godzinę
Smakowite warzywa w pomidorowym sosie zamknięte w słoiczkach. Otwierając taki słoiczek w zimny jesienny wieczór poczujemy się jak by było lato. To danie jest lekkie, dlatego jeśli chcecie żeby było bardziej pożywne można wkroić do warzyw kiełbaskę. Pamiętajcie tylko, że leczo możemy pasteryzować tylko jeśli są w nim same warzywa.
środa, 15 października 2014
Tarta z wiśniami, budyniem i kakaową kruszonką
To był taki mój eksperyment i do końca nie wiedziałam co z tego wyjdzie. Jednak powiem Wam, że wyszło bardzo smacznie. Nie spodziewałam się takiego efektu, ponieważ pierwszy raz piekłam coś całkiem bez przepisu, wszystko wymyślając. Przy zwykłych daniach robię to za każdym razem ale jeśli chodzi o ciasto to zawsze tego unikałam. Myślę, że pora to zmienić i jestem już gotowa do eksperymentów z ciastami :)
niedziela, 12 października 2014
Pasteryzacja
Pasteryzacja to jedna ze współczesnych metod konserwacji żywności. Możemy ją stosować do przetworów słodkich i słonych. Jest to naprawdę prosty proces i nie zajmuje dużo czasu. Poniżej opiszę wszystkie kroki, które należy wykonać aby pasteryzacja przebiegła poprawnie. Jeżeli uznacie, że czegoś brakuje lub chcecie zadać jakieś pytanie, to na każde chętnie odpowiem :)
środa, 8 października 2014
Domowa Kukułczanka
Pyszny, słodki, kakaowy likier. Idealny na babskie spotkanie czy własnoręcznie wykonany prezent. Kukułczankę robi się bardzo łatwo i nie trzeba tyle czekać, co w przypadku nalewek.
Osobiście nie lubię mocnych trunków i wolę wino, czy właśnie jakąś słodką nalewkę lub likier, gdzie tak bardzo nie wyczuwa się alkoholu. Jeśli też macie podobny gust – jest to przepis dla Was. Chociaż wiem, że mężczyźni też lubią ukradkiem wypić kieliszek tego smakołyku :)
poniedziałek, 6 października 2014
Niskokaloryczne i pełne smaku indycze kofty
Czasem licząc na to, że jednak przejdę na dietę i schudnę wymyślam zdrowe wersje potraw, które lubię. Tym razem padło na danie, które powinno być bardzo aromatyczne. Jeżeli nie dbacie tak bardzo o linię możecie użyć mięsa wołowego – będzie jeszcze smaczniejsze. Co się powinno spodobać większości z was – jego przygotowanie to chwila :)
czwartek, 2 października 2014
Babeczki z kremem i duszonymi śliwkami
Pomysł na ten deser przyszedł sam z siebie, kiedy na bazarku spojrzały na mnie śliwki. Zazwyczaj nie planuje co ugotuję tylko chodząc po sklepie czy targu, rodzą się w mojej głowie pomysły. Często kilkanaście naraz, co trochę przeszkadza ;) Tym razem przyszły mi do głowy babeczki, a że nie miałam dużo czasu na pieczenie wyszło z tego coś bardzo szybkiego. Wykorzystuję krem do karpatki w proszku, taki który mieszamy tylko z mlekiem. Jest pyszny i chyba każdemu smakuje.
niedziela, 28 września 2014
Zalewajka z kiełbaską i jajkiem
Smaczna, szybka i prosta zupa. Myślę, że jest ona w trójce moich ulubionych. Warto kupić do jej przygotowania dobrą wiejską kiełbasę. Możemy dodać również mięso z pieczonej golonki czy kurczaka, które nam zostało. Jest to więc dobra zupa, kiedy w lodówce mamy jakieś resztki i nie wiemy co z nimi zrobić.
środa, 24 września 2014
Golonka pieczona w piwie
Przygotowanie golonki to długi proces. Nie wystarczy jej tylko wrzucić do piekarnika i upiec. Aby golonka była miękka i odchodziła od kości należy ją najpierw ugotować. W tym poście dowiecie się co należy zrobić aby golonka wyszła idealna.
piątek, 19 września 2014
Chiński ogórek z sezamem i czosnkiem
Taką sałatkę dostałam kiedyś do chińskich pierożków. Postanowiłam zrobić taką w domu. Świetnie pasuje do sushi, sajgonek i innych dań kuchni chińskiej czy japońskiej.
sobota, 13 września 2014
Ryż do sushi – krok po kroku
Przygotowanie ryżu do sushi nie jest proste. Można oczywiście zrobić wszystko zgodnie z instrukcją na opakowaniu, ale szybko zobaczycie, że coś jest nie tak. To nie prawda, że wystarczy ryż przepłukać trzy razy czy po prostu go ugotować. Ryż zachowuje się za każdym razem inaczej. Czasem potrzebuje więcej czasu aby się ugotować, a czasem trzeba go dłużej płukać.
Ten przepis to będzie zbiór porad bo tak naprawdę, ryż trzeba obserwować bo potrafi płatać figle.
poniedziałek, 8 września 2014
Kruche ciasto – krok po kroku i porady
Moim zdaniem jest to najłatwiejsze do zrobienia ciasto zaraz po pierogowym. Kruche ciasto robi się kilka minut albo sekund, jeśli użyjemy do tego robota kuchennego. Wykonane samodzielnie jest dużo tańsze od gotowego, a przecież możemy zrobić więcej i zamrozić na później.
Podam Wam dwa przepisy na słodkie i słone kruche ciasto. Zobaczycie, że to tylko kilka składników, które pozwalają na eksperymenty.
Uwagi i porady ogólne:
- Ciasto kruche możemy mrozić przed upieczeniem.
- Pieczemy w 180 °C do uzyskania złotobrązowego koloru.
- Jeżeli robimy tartę i nie chcemy aby ciasto spłynęło z boków formy, najlepiej je zamrozić. Wykładamy formę ciastem, nakłuwamy widelcem i wstawiamy do zamrażalki na ok. 30 minut. Następnie pieczemy.
- Z resztek kruchego ciasta możemy robić ozdoby lub małe ciasteczka.
piątek, 5 września 2014
Chrupiące i smakowite placki ziemniaczane
Bardzo lubię placki ziemniaczane ale często, zdarza się że są twarde i gumowate. To dlatego, że dużo osób dodaje do nich zbyt dużo mąki. Ja dodaję jej bardzo mało albo wcale. Placki przygotowuję na kilka sposobów, które wam opiszę.
Przygotowanie placków różni się przede wszystkim grubością na jaką ścieramy ziemniaki. Klasyczne placki są ścierane na najdrobniejszych oczkach, aby całkowicie straciły strukturę (powstaje pure z surowych ziemniaków). Takie placki są idealne aby podać je z gulaszem – są miękkie i wchłaniają sos. Inny sposób na placki, to ścieranie ziemniaków na grubych oczkach. Placki zrobione w ten sposób będą bardzo chrupiące. Ja natomiast najczęściej robię placki gdzie 2/3 ziemniaków ścieram na drobno a 1/3 na grubszych oczkach. Pamiętajcie, że warto eksperymentować kiedy się gotuje :)
środa, 3 września 2014
Domowy hamburger
Czasem są takie dni (w moim przypadku, są one często) kiedy mamy ochotę na coś niezdrowego. Na przykład na takiego hamburgera z serem, sosem i bekonem. Danie szybkie i proste do zrobienia :)
Uwaga! Najlepsze hamburgery wychodzą z patelni grillowej bez dodatku tłuszczu!
czwartek, 28 sierpnia 2014
Pasta po polsku: z sosem śmietanowo-kurkowym
Makarony to dania, z którymi można eksperymentować. Zaglądam do lodówki i zawsze jest coś co można dodać do makaronu. Tym razem padło na śmietanę i kurki. Wyszło bardzo smacznie :) A przygotowanie zajmuje 15 minut :)
niedziela, 24 sierpnia 2014
Smakowite klasyczne bruschetty
Świetna przystawka – łatwa i szybko się ją robi. Ja potrzebne składniki zawsze mam w domu. Dodatkowo, jedząc bruschettę możemy przenieść się na chwilę do Włoch :)
piątek, 22 sierpnia 2014
Ulubiona imprezowa sałatka z orzo i pesto
Ta sałatka zawsze się sprawdza i wszyscy chcą mieć na nią przepis. Jest bardzo smaczna, prosta i można ją zrobić wcześniej. Idealna na duże imprezy jak i na lunch do pracy.
środa, 20 sierpnia 2014
Bardzo szybki deser truskawkowy
Czasem nagle ktoś do nas przyjdzie lub szybko chcemy zjeść smaczny deser. Ten przepis jest idealny na takie okazje jeśli mamy kilka produktów w domu.
czwartek, 14 sierpnia 2014
Polędwiczki wieprzowe w sosie kurkowym
Pyszne i proste danie. Idealne na niedzielny obiad z rodziną. Dzięki kurkom jest również eleganckie. Do tego kopytka, pure ziemniaczane lub kluski śląskie. Mniam!
poniedziałek, 11 sierpnia 2014
Śmietankowa Panna Cotta
To jeden z moich ulubionych deserów. Jest szybki i łatwy do przygotowania, a ładnie podany będzie wyglądał na skomplikowany. Idealnie nadaję się na upalny dzień i zawsze wszystkim smakuje.
środa, 6 sierpnia 2014
Włoska kanapka z rukolą i szynką parmeńską
Jeśli kiedyś byliście we Włoszech samochodem, na pewno wiecie jakie niesamowite smakołyki można znaleźć na stacjach benzynowych. Na próżno szukać tam hot-dogów. Lepiej nawet nie próbujcie o nie pytać bo obrażony Włoch może Was wyrzucić.
Dla osób, które nigdy nie były – Włoska stacja benzynowa to zapach świeżo mielonej kawy, gwar rozmów pobliskich mieszkańców popalających papierosy i ogromny wybór kanapek. Świeże pieczywo, wysokiej jakości sery i pyszne wędliny. O to jedna z kanapek – z polskim akcentem :)
niedziela, 3 sierpnia 2014
Lemoniada truskawkowa
Jest gorąco, koszmarnie gorąco. Na taki upał idealna będzie lemoniada. Koniecznie spróbujcie truskawkowej, która jest bardziej słodka niż klasyczna cytrynowa.
piątek, 1 sierpnia 2014
Sosy owocowe
Proste i szybkie do zrobienia. Są świetnym dodatkiem do deserów i napojów. Podstawowy przepis sprawdza się przy truskawkach, malinach, jeżynach, jagodach itp.
środa, 30 lipca 2014
Pierogi z jagodami
Co mi się kojarzy z dzieciństwem? Zupa owocowa i pierogi z jagodami. Kiedy byłam mała i spędzałam wakacje u babci chętnie pomagałam jej przy lepieniu pierogów, te z jagodami były jedynymi, które lubiłam. Kiedyś byłam ogromnym niejadkiem.
Zrobiło się ciepło, teraz jest wręcz gorąco a dania z owoców są idealne na taką pogodę. Zachęcam do lepienia, a najlepiej w towarzystwie. Ja pierogi robię z mamą, która w swoim życiu ulepiła ich znacznie więcej niż ja.
niedziela, 27 lipca 2014
Pierogi białoruskie
Uwielbiam pierogi ruskie, a co może być lepsze? Pierogi ruskie z boczkiem, czyli białoruskie. Same w sobie są pyszne ale najlepiej smakują ze skwarkami i tak polecam Wam je podać.
sobota, 26 lipca 2014
Ciasto na pierogi
Bardzo lubię robić i jeść pierogi. Wykonanie domowego ciasta jest naprawdę proste, a mimo to wiele osób woli kupić już gotowe pierogi. A szkoda, to przecież idealny sposób ciekawego spędzania czasu z dziećmi. Ja robię je z mamą, możemy wtedy spokojnie porozmawiać. Do tej pory pamiętam jak byłam mała i lepiłam je z babcią. Warto zapewnić takie wspomnienia młodszym pokoleniom.
Do podstawowego ciasta możecie dodawać zioła, przyprawy i eksperymentować z rodzajami mąk. Mąkę pszenną można zastąpić np. orkiszową.
środa, 9 lipca 2014
Włoska alla carbonara – z przymrużeniem oka
Zawsze bardzo się denerwuję kiedy zamawiam w restauracji carbonarę, a dostaję kluchy ze śmietaną. W końcu gdybym chciała makaron ze śmietaną to bym z takim sosem zamówiła. Ciężko jest dostać w polskich restauracjach makarony, których by się żaden Włoch nie powstydził. Dlatego teraz dla wszystkich spragnionych włoskich smaków, krok po kroku, carbonara - ale taka nie do końca klasyczna.
niedziela, 6 lipca 2014
Sałatka z brokułami i fetą – zdrowo i pysznie
Nigdy nie lubiłam brokułów, zawsze omijałam je szerokim łukiem. A tu nagle u koleżanki dostaję taką sałatkę. Z wielkim grymasem na twarzy spróbowałam i okazało się że jest pyszna. Nigdy nie myślałam, że kupię sama brokuł, a tu jednak pewnego dnia wylądował on w moim koszyku zakupowym.
Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie zmieniła czegoś. Tym razem padło na sos, który robię na bazie jogurtu zamiast majonezu.
piątek, 4 lipca 2014
Ziemniaczki zapiekane w sosie koperkowym
Uwielbiam ziemniaki przygotowane w taki sposób, szkoda tylko, że mają tyle kalorii. Nie jest to danie, które dobrze jest jeść codziennie, ale raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Takie ziemniaczki są mięciutkie, bardzo smaczne i pokryte pysznym sosem śmietanowo koperkowym. Idealne jako dodatek albo samodzielne danie podane z sałatką.
poniedziałek, 30 czerwca 2014
Tarta jabłkowa z syropem klonowym i cynamonem
Miałam ochotę na coś słodkiego, a akurat dzień wcześniej kupiłam jabłka. Postanowiłam zrobić ciasto w stylu szarlotki, ale nie byłabym sobą gdybym nie eksperymentowała. Tarta nie jest bardzo słodka, ponieważ podaję ją ze słodkimi dodatkami. Jednak jeśli chcecie, możecie dodać do jabłek więcej cukru :)
piątek, 27 czerwca 2014
Pieczona szynka w świeżych ziołach z miodową nutą
Bardzo lubię piec różne rodzaje mięs. Na ciepło to idealny obiad, a na zimno świetny zamiennik kupnych wędlin. Szynkę możecie zastąpić karkówką lub schabem. Przygotowując takie mięso będziecie mieli pewność co do jakości i zajmuje to tylko 5 minut, reszta czasu to pieczenie.
środa, 25 czerwca 2014
Delikatne drobiowe kuleczki do rosołu
Takie kuleczki to ciekawy dodatek do rosołu zamiast makaronu. Osobiście bardzo nie lubię kiedy coś się marnuje dlatego często wymyślam różne potrawy, które można wykonać z mięsa pozostałego po gotowaniu bulionu.
Tym razem robiłam wywar drobiowy i postanowiłam zrobić bardzo delikatne „pulpeciki”. Myślę, że to ciekawy dodatek i polecam wam kiedyś coś takiego ugotować.
poniedziałek, 23 czerwca 2014
Idealny bulion drobiowy na pieczonym mięsie
Przez bardzo długi czas używałam kostek rosołowych. Mimo, że długo gotowałam bulion, na dużej ilości mięsa i warzyw, brakowało mu smaku i koloru. Postanowiłam z tym skończyć i znaleźć sposób na idealny bulion.
Po kilku tygodniach wertowania stron książek kucharskich, udało mi się połączyć różne techniki i metody. Bulion wyszedł idealny, a kolor tak mocny, że nie wiem czy nie za bardzo :)
piątek, 20 czerwca 2014
Brownie z kawałkami białej czekolady
Uwielbiam czekoladę, a najlepiej w dużej ilości i z dodatkiem czekolady, polaną czekoladą :) Jestem typowym czekocholikiem i to ciasto jest idealne dla takich osób jak ja. Jest mocno czekoladowe, miękkie i kleiste. Moje brownie jest z dodatkiem białej czekolady ale jeśli uważacie, że to za dużo możecie ją zastąpić np. orzechami.
środa, 18 czerwca 2014
Krewetki w maśle i czosnku – szybko i smacznie
Krewetki prawie zawsze są gumowe, dlatego za nimi nie przepadam. Postanowiłam sprawdzić czy jak kupię świeże, surowe krewetki i sama je przyrządzę to czy też takie będą. Okazało się, że wyszły super, nie były gumowe i miały delikatny smak. Byłam mile zaskoczona i zaczynam się przekonywać do owoców morza.
wtorek, 17 czerwca 2014
Serowe ziemniaczane łódeczki
Fajny pomysł na dodatek do dania głównego lub przystawkę. Idealne dla osób, które uwielbiają sery i dla tych, które akurat nie chcą myśleć o diecie :)
sobota, 14 czerwca 2014
Domowe chrupiące gofry
Uwielbiam gofry, a najbardziej polane syropem klonowym. Niestety nigdzie nie można takich kupić dlatego robię je sama. Dla większości osób, nic nie pobije gofrów, które można kupić nad morzem. Są one w większości robione z gotowych mieszanek, z dużą ilością chemii, która tak nam smakuje.
Myślę, że lepszym pomysłem jest zrobienie gofrów w domu. Mamy pewność co do składników i ich jakości. Domowe gofry mogą być najlepsze jakie jedliście – trzeba tylko wiedzieć jak je robić.
Subskrybuj:
Posty (Atom)